Hizmetlerimiz
destek
kredi kartı
Makina Parkuru
Banka Bilgileri
Kullanılması Zorunlu İş Güvenliği ve Uyarı Levhaları

 

İş güvenliği levhaları yahut uyarı levhaları olarak bilinen bazı levhalar, genelde inşaatlar ve taşeron işçilerin çalıştığı tehlikeli bölgelerde kullanılması zorunlu levhalar olarak bilinirler.

 

Çoğu zaman dayanıklı bir malzemeden olması gereken bu levhaların kullanımı, yasalar akabinde özellikle inşaat bölgelerinde gereklidir. Aksi durumda, yasalara karşı çıkarak cezalar yiyebilir ve kısa süre içerisinde inşaat alanınız kapatılabilir. 

 

Bu sebepten, özellikle işçilerin güvenliği açısından yönergeler içeren bu levhaları, bölgelerde, tehlikeli yerlerde bulundurmanız tavsiye olunur. Geçtiğimiz yıllarda, özellikle elektrik direklerinde ve benzeri elektrik içeren yerlerde görebileceğiniz bu levhalar, örneğin trafolarda da bulunabiliyordu ve çoğu zaman da bu kurallara uyulurdu. Ancak, yeni sisteme göre artık belli başlı uyarıların inşaat bölgelerinde, büyük ve tehlikeli alanlarda da kullanılması zorunlu hale geldi.

 

İş güvenliği açısından pek çok sloganı içeren bu levhalar, dayanıklı olması elzem olan levhalardır, zira çoğu zaman pek çok yerde gezdirebileceğiniz levhalar olabilirler ve çıkarılıp takılması da bu sebepten kolay olmalıdır. Örneğin bir taşeron iseniz ve levhalarınızı hemen her yerde değiştirmek yerine, tek bir sağlam levhayı gezdirmek durumunda kalırsanız, bu levhanın olabildiğince sağlam olabilmesi şarttır.

 

Bu sebepten, tasarımı özgün, düzgün bir şekilde altında logonuz olan iş güvenliği levhaları yahut uyarı levhaları, sizin için uygun olacaktır. Pek çok reklam ajansı bu levhaları tasarlayabilmektedir ve klasik tasarımlar yerine özgün tasarımları tercih etmeniz de mümkündür.

 

Uyarı İkaz Levhaları olarak örnek yapılan çalışmalar ve tasarım halindeki bir çok çalışmayı aşağıdaki görsellerden bakarak seçebilirsiniz.

 

                 uyarilevhalari uyarilevhalari2

                 uyarilevhalari3 uyarilevhalari4

                 uyarilevhalari5 uyari-ikaz-levhalari